Кошти під контролем

Чи ефективно використовуються кошти державного бюджету, спрямовані на ліквідацію стихійного лиха, що сталося 23-27 липня цього року в районі, контрольно-ревізійним відділом у відповідності до Розпорядження Кабінету Міністрів України № 1038 від 30.07.2008 року проведено часткове обстеження 43 будинків із 752, які потерпіли від стихії.

Проведеними перевірками виявлено порушення щодо визначення категорії потерпілих (одним категорію завищено, іншим занижено). Серед причин виявлених порушень є також недостатня спроможність органів місцевого самоврядування в стислі терміни належним чином провести обстеження та кваліфіковано визначити розмір нанесених збитків.

Перевіркою виявлено недоцільну виплату компенсацій потерпілим, які належать до І категорії у 2-х випадках на суму 80 тис. грн. га у 8 — до II категорії потерпілих на суму 150 тис. грн.

Проведеним обстеженням трьох будинків другої категорії в селі Соколівці встановлено, що на присілку Берківка проживає Бичинюк Марія Максимівна. її оселя знаходиться над обривом біля річки, жителі цього будинку потребують відселеиня. Комісія вважає, що будинок Бичинюк М.М. необхідно зарахувати до першої категорії потерпілих. Вона отримала 20 тис. грн. компенсації.

У селі Кобаках встановлено, що компенсацію в сумі 20 тис. грн. отримала потерпіла Прохорчук Надія Никифорівна. На думку комісії, тут достатньо поточного ремонту та переведення з другої категорії в третю.

Обстеженням житлових будинків села Шешорів встановлено, що у будинку Якібчук М.М. (1975 року народження, куток Заріччя, будівля 1960 року) завдані збитки незначні. Потерпілим виділено 20 тис. грн., з яких добровільно повернуто 15 тис. грн. на рахунок управління праці та соціального захисту населення.

В с. Великому Рожині (прис. Вишній Середній) обстежено два будинки, що належать до 1 категорії та 1 — до другої. Проведеними обстеженнями встановлено, що будинок, який належить Мартищуку В.В., досить старий (більше 100 років), тут тривалий час ніхто не проживає. На думку комісії, оселя, можливо, була не придатна до проживання і вартість його менша від виплаченої компенсації та потребує повторного обстеження. Компенсація, що виплачена потерпілим, становить 50 тис. грн.

Будинок Михайлюк М.Д., який належав до другої категорії, взагалі не потерпів. Тут знищено господарські споруди — стайня зміщена зсувом майже 4 м., повністю забрано водою пилораму, підмито гараж. І, відповідно, компенсація за збитки повинна нараховуватись до п.15.2 Постанови, а не п.13. Власнику виплачена компенсація в сумі 20 тис. грн.

В с. Яворові (Буковець) виявлено, що Пивнюк Галина Дмитрівна звернулася із заявою про встановлення першої категорії потерпілих в зв’язку із зсувами грунту на житловий будинок. Однак комісією встановлено, що він був збудований раніше, вивезений з даної присадибної ділянки. При обстеженні виявлено, що на даній присадибній ділянці знаходиться літня кухня розміром 8×4 м., яка підлягає під поточний ремонт як господарська споруда. Комісія пропонує відмінити другу категорію та повернути отримані кошти до державного бюджету.

Аналогічно, жителька с. Розтоків Гілюк Марія Юріївна отримала другу категорію. При проведенні обстеження комісією встановлено, що пошкодження житлового будинку внаслідок стихії не значні і рекомендувати комісії сільської ради провести повторне обстеження та перевести Гілюк М.Ю. до третьої категорію потерпілих.

З метою попередження порушень у цільовому використанні бюджетних коштів, сільським радам рекомендовано створити комісії для повторного обстеження будинків та прийняття належного рішення про фактично нанесені стихією збитки. А також проводяться повторні перевірки районною комісією, яка створена розпорядженням голови Косівської РДА.

П. Сербалюк,
начальник КРВ
в Косівському районі

Share