Харчові токсикоінфекції

Серед харчових отруєнь найпоширенішими є харчові токсикоінфекції. Умови для виникнення та розповсюдження спалахів гострих кишкових захворювань особливо сприятливими є в період стихійних лих, зокрема повені.

Харчова токсикоінфекція — захворювання, яке виникає внаслідок споживання їжі, зараженої деякими видами мікробів: сальмонелами, патогенними серотипами кишкової палички, стрептококами тощо.

Природними джерелами цих отруєнь є тварини і люди. Особливо небезпечними є особи з легкою і стертою формами захворювання та здорові бактеріоносії. Наприклад, людина може бути носієм сальмонельозної інфекції від кількох місяців до 2 — 3 та більше років.

Інкубаційний період харчової токсикоінфекції триває від кількох годин до б діб, це залежить від кількості інфікуючої дози та типу збудника.

Клінічні прояви характеризуються різними симптомами. Найчастіше спостерігають шлунково-кишкову форму захворювання, яке зазвичай починається з підвищення температури гіла до 38-40° С, виникає озноб, головний біль, блювота, біль в животі, рвота та пронос, У тяжких випадках з’являються судоми.

У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання, необхідно терміново звернутися до найближчої лікувальної установи. Не займатися самолікуванням! Під час групового відпочинку бажано тимчасово (до прибуття лікаря) ізолювати хворого від колективу. Якщо хворий у важкому стані, треба   негайно викликати швидку допомогу.

В Україні приділяють велику увагу профілактиці харчових отруєнь серед населення. Тільки за дотримання санітарної культури серед населення району, ми зможемо попередити виникнення спалахів інфекційних захворювань.

Наталія Сав’юк,
районний інфекціоніст

Share