Гуцульщина – перлина туризму на Прикарпатті

Гуцульщина є великим рекреаційно-історико-етнографічним комплексом Карпат. Природні умови та рекреаційні ресурси цього краю дуже сприятливі для лікування і відпочинку населення, туризму, заняття різними видами спорту, особливо зимовими. Найбільш привабливою Гуцульщина є для туризму. Неповторної краси гірські краєвиди, унікальні пам’ятки природи, заповідники, заказники (Горгани, печери Довбуша поблизу с. Космач, Страгора, де знайдено джерела залізистої води, та багато інших, своєрідна архітектура і побут гуцулів, розвиток кустарних промислів,

Виробництво різноманітних високохудожніх виробів та побутових речей, унікальних сувенірів, найстародавніші пам’ятки матеріальної культури створюють найкраще у світі середовище для туризму. У цьому відношенні Гуцульщина може конкурувати навіть з австрійськими Альпами, польськими Татрами, італійськими Апеннінами та іншими. Цілюще повітря, велика кількість лікувальних рослин, грибів і ягід, сприятливі умови для розвитку бджільництва створюють можливість для будівництва санаторно-курортних комплексів.

Гуцульщина має дуже сприятливі умови для зимових видів спорту і навіть для проведення великих міжнародних змагань з лижного спорту. Однак для того, щоб перетворити Гуцульщину на край організованого туризму, відпочинку, спорту, необхідно розширити сітку заповідників, розпочати будівництво санаторно-курортних комплексів, баз відпочинку, спортивних баз, визначити туристичні маршрути тощо. Причому всі проекти будівництва мають бути виконані в суто гуцульському стилі з урахуванням особливостей місцевої архітектури.

В Чорногорі – найвисокогірнішому ландшафті Гуцульщини і Українських Карпат – знаходиться ряд унікальних природних систем, які приваблювали і приваблюють увагу туристів. Тут розташована найвища вершина України – Говерла (2061 м).

Чорногора – найвищий хребет Українських Карпат, єдиний масив, де зосереджені всі карпатські двохтисячним. Чорногора – найбільш живописна частина Карпат і єдиний хребет, де чітко збереглись сліди плейстоценового зледеніння у формі висячих долин, цирків, амфітеатрів та інших післяльодовикових форм рельєфу.

Чорногірський хребет представляє неабияку цінність в плані рекреаційного використання.
У плані рекреації Чорногора зараз “Мекка” для вітчизняних самодіяльних туристів, місцевих жителів, туристів – спортсменів та альпіністів, а також для неорганізованих туристів із сусідньої Польщі, Словаччини та Чехії.

При таких чудових природних умовах в цьому регіоні є великий потенціал для розвитку сільського зеленого туризму, який тут уже доволі інтенсивно розвивається. Хоча він тут і є дуже поширеним та популярним, проте якість послуг та досвід господарів садиб ще не є на належному рівні. Тому є важливим проведення різних тренінгів та навчань для людей які бажають надавати такі послуги, а також підтримка з боку місцевої влади на законодавчому та інших рівнях.

Хмиз Віталій

Share