Проблема ВІЛ

Проблема ВІЛ сьогодні стосується кожного, у тому числі — і тебе. Вірус не обирає людей за соціальним станом, способом життя та звичками і може потрапити в організм будь-якої людини.

На сьогодні ступінь поширення вірусу є таким, що люди з ВІЛ є і у твоєму місті, і, можливо, у твоєму колективі, і цілком ймовірно, — у колі твоїх знайомих та друзів. Ти можеш знати про це, а можеш і не знати. Ти маєш можливість як проігнорувати проблему ВІЛ/СНІДу та розвиток епідемії, так і можливість замислитись над цією проблемою.

Епідемія ВІЛ-інфекції в Україні продовжує поширюватись. Зростає число інфікованих, хворих на СНІД та померлих від цієї хвороби.

За 2007 рік в країні зареєстровано 17670 нових випадків інфікування ВІЛ-інфекцією. Діагноз СНІД встановлено 4573 ВІЛ-інфікованим громадянам України, у тому числі 115 — дітям віком до 14 років. Незважаючи на широкомасштабне впровадження антиретровірусної терапії в регіонах, епідемія ВІЛ-інфекції за 2007 рік забрала життя у 2507 хворих на СНІД, з них — 23 дитини.

Станом на 1.06.2008 р. під диспансерним наглядом в кабінеті інфекційних захворювань Косівської ЦРЛ перебувають 5 ВІЛ-інфікованих осіб, з них — одна дитина річного віку та один хворий на стадії СНІДу.

Найвищий рівень поширення ВІЛ-інфекції спостерігається в Одеській, Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській областях, м. Севастополі та АР Крим.

Структура шляхів інфікування ВІЛ в 2007 році була наступною: парантеральний, в основному, при введенні ін’єкційних наркотиків — 40.1%; статевий — 38.4%, переважно гетеросексуальний; від матері до дитини — 19.4%; не встановлений — 2.1%. За даними серологічного моніторингу, за 2007 рік проведено 2 866 728 обстежень на наявність антитіл до ВІЛ серед громадян України, кількість ВІЛ — позитивних результатів становить 32 831. Продовжує зростати кількість виявлених ВІЛ-інфікованих осіб серед вагітних та потенційних донорів.

Наркоманія та статеві відносини, за межами шлюбу є основними шляхами передачі ВІЛ-інфекції в Україні. Достатньо крові на кінчику голки, достатньо одного статевого контакту з ВІЛ-інфікованою особою для того, щоб заразитися смертоносним вірусом. А тому, враховуючи, що масове поширення ВІЛ-інфекції та СНІДу створює загрозу особистій, громадській та державній безпеці, спричиняє тяжкі соціально-економічні наслідки, потрібно кожному дізнатись про свій ВІЛ-статус.

Для цього в Косівській ЦРЛ при інфекційному відділенні діє кабінет «Довіра», де можна пройти дотестове та післятестове консультування, обстежитися безкоштовно, добровільно, конфіденційно та анонімно на ВІЛ — інфекцію. Вам нададуть консультативну та лікувально-діагностичну допомогу кваліфіковані медичні працівники, яким не байдуже здоров’я кожного нас! Телефон кабінету «Довіра» — 2-16-99.

Підготувала районний інфекціоніст
Наталія Сав’юк

Share