Наркоманія — хвороба XX століття

Наркоманія… Хвороба XX століття заполонила світ і веде у забуття Богом благословенний народ. Наші діти, самі того не усвідомлюючи, гублять себе і своє майбутнє.

Вплив наркотичних речовин на дітей і підлітків особливо небезпечний. Спостереження вчених виявили, що для маленьких дітей характерна байдужість до тютюну, алкоголю та наркотиків. Навіть при їхньому випадковому вживанні дитина надовго зберігає відразу до цих шкідливих речовин.

Для підлітків «експериментування» з наркотичними речовинами особливо небезпечне, оскільки вони часто не розуміють і повністю не усвідомлюють їхньої згубної дії і шкоди від них для свого організму. У зв’язку, з фізіологічними особливостями організму підлітків, наркотична залежність розвивається у них набагато швидше, ніж у дорослих.

Найнебезпечнішим у плані вживання наркотичних речовин і формування шкідливих звичок є потяг підлітка до пізнання всього нового, незвичного, бажання чимскоріше стати дорослим, перейняти звички і способи поведінки старших за себе, не виглядати у їхніх очах смішним. Є ще один важливий фактор, який чомусь недооцінюють — психологічний дискомфорт. Батьки, вчителі, друзі можуть помітити зміни у поведінці, характері, способі життя таких підлітків: вони починають уникати старих друзів і рідних, втрачають інтерес до навчання, спорту, можуть ставати агресивними, зухвалими.

За останні 5 років різко зросла кількість неповнолітніх, особливо підлітків, які вживають дурманні речовини, що викликають хворобливу пристрасть — токсикоманію. Токсикомани домагаються стану’ сп’яніння, дихаючи аерозолями — отруйними речовинами, що випаровуються. Під час вдихання ці речовини через дихальну систему потрапляють у кров і проникають у головний мозок. Ефірні та ацетонові сполуки змінюють процеси збудження і гальмування в корі головного мозку -виникає ейфорія. Але найстрашнішим є те, що такі сполуки спричинюють складні деструктивні зміни в клітинах печінки і нирок, які виконують функцію очищення (захисту) організму від токсичних речовин і продуктів обміну.

Вживання дурманних (нейротропних) токсичних речовин може також спричинити пригнічення дихання, порушення серцевої діяльності, а часом — непритомність і навіть смерть. Виявлено, що вдихання аерозольних речовин призводить до того, що за найменшого фізичного напруження, наприклад, на уроці фізкультури або під час танців на дискотеці виникає критична серцева недостатність.

Але з іншого боку — наркотик сильніший за людину. Він примушує спробувати себе знову, підкоривши ще не сформовану імунну систему. Яка сила волі потрібна людині, щоб раз і назавжди сказати собі «ні»! І це «ні» є єдиним порятунком, бо жоден лікар не спроможний допомогти людині, поки вона не захоче допомогти собі сама. Схаменіться, діти наші, наше майбутнє і наша надіє!.. Не забирайте в матерів найдорожчого — щасливу посмішку здорових онуків, не забирайте у дітей своїх, ще ненароджених, любові до світу, не затягуйте петлю прокляття, бо ми ще потрібні цій землі.

Іванка Бодруг,
волонтер районного центру соціальних служб для сім’ ї, дітей і молоді

Share