Петро Корпанюк — відомий митець зі славної династії різьбярів Шкрібляків-Корпанюків

Відомому митцеві зі славної династії різьбярів Шкрібляків-Корпанюків Петрові Васильовичу Корпанюку З червня цього року виповнилося 50 років від дня народження.

Доля розпорядилася народитися Петрові Корпанюку в мальовничому мистецькому селі Яворові. Маючи міцну народну основу в мистецтві різьблення по дереву, прагнув піднятися на вищу сходинку через навчання в Косівському училищі прикладного мистецтва. Тут пізнав професійну кухню, зрозумів мистецьку культуру й естетику, навчився передавати гармонію у формі, композиції, орнаментиці.

Декілька років трудився вчителем художньої різьби та образотворчого мистецтва у Городянській школі. Щоб когось вчити, сам наполегливо і творчо працював над собою, над вдосконаленням майстерності в різьбленні та інкрустації. Петро Корпанюк добре володіє секретами столяра.

Чимало років він працював творчим майстром-надомником художньої різьби в Косівському художньо-виробничому комбінаті.

Нині Петро Васильович Корпанюк — зрілий, визнаний майстер різця із власним самобутнім почерком. Кращі твори митця експонувались на численних всеукраїнських, колишніх всесоюзних та міжнародних художніх виставках. У 1992 році він став членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України. А в 1993 році Петра Корпанюка було прийнято до Національної спілки художників України. За участь у престижних виставках, за діяльну пропаганду народного мистецтва рідного краю у 2002 році він був удостоєний звання лауреата мистецької премії імені Ю. Шкрібляка.

У творчості Петро Корпанюк завжди прагне чогось незвичного, новаторського. Свої пошуки базує на грунті народних традицій — дійсно невичерпній криниці досвіду талановитих горян.

Тріумфом творчості нашого талановитого земляка можна вважати його персональну виставку робіт, що демонструвалась в 2006 році у виставковій залі Національної спілки майстрів народного мистецтва в м. Києві. На ній побував Президент України Віктор Ющенко. Віктор Андрійович дав схвальну оцінку творам духовно багатої родини Корпанюків, а в книзі відгуків зробив напис, поблагословивши їхні труди і життя.

Задумуючись про кредо і покликання різьбяра-художника Петра Корпанюка як митця, невтомного і щедрого творця, сівача краси, мимоволі спадають на думку слова: «Щасливий той, хто сам творить красиве».

В своєму рукотворному мистецтві Петро Корпанюк бачить високе, священне, невмируще, вічне. Він спішить робити людям добро, залишити помітний слід на землі.

Іван Мисюк,
член Національної спілки
майстрів народного
мистецтва України.

Share