Національні природні парки України та Італії об’єднуються заради майбутнього

З 6 по 12 грудня 2007 року в Республіці Італії у містечку Суб’яко (Регіон Лаціо) проходила Міжнародна Італійсько-Українська науково-практична Конференція «Національні Парки – прекрасне життя людини». Запрошеними зі сторони української делегації були:

 1. Карпатський національний природний парк
 2. Національний природний парк «Гуцульщина»
 3. Національний природний парк «Подільські товари»
 4. Інститут ботаніки ім. Холодного НАН України
 5. Ужгородський національний університет, географічний факультет
 6. Кременецький ботанічний сад
 7. Міжгірська селищна рада міжгірського району Закарпатської обл.
 8. Тернопільська обл., м. Кременець, Кременецька міська рада
 9. Державне управління охорони навколишнього природного середовища в закарпатській обл.

Офіційним Організатором зі сторони України виступив: Департамент Міжнародного Центру впровадження Програм ЮНЕСКО в галузі міжнародних зв’язків та розвитку новітніх технологій під керівництвом п. Мелеха Ігора Богдановича.

Офіційним Організатором з приймаючої сторони був Регіональний Природний Парк «Monti Simbruni», який заручився підтримкою італійсько-української газети « Форум» та асоціацією парків та заповідних зон Італії «Federparchi».

Цією конференцією відкривається новий цикл міжнародних проектів та програм співпраці та інтеграції України та Італії. Це широка програма, яка розгалужується на три аспекти співпраці:

 1. обмін між професорським та студентським ресурсом;
 2. культурно-туристичний аспект;
 3. програма побратимських зв’язків між містами України і Італії.

Сама програма розрахована на етап до десяти років і в наслідку якої, буде пройдений ще один бар’єр інтеграції та вступу України до Об єднаної Європи.

Основною робочою програмою перебування української делегації було практичне відвідування Італійських державних установ та організацій, до яких в перше чергу відносяться регіональні природні парки.

В свою чергу на запрошення мерів міст Регіону Лаціо делегація мала можливість насолоджуватися красою та різноманіттям італійського краєвиду. Українська делегація на гостинне запрошення побувала в офісі керівництва Регіону Лаціо, де зустрілася безпосередньо з керівництвом Департаменту Навколишнього середовища, – на зустрічі була задекларована співпраця між Регіоном Лаціо і Україною.

Члени офіційної делегації також відвідали п’ять Регіональних парків Лаціо, де в практичних екскурсіях вивчались як і природа так і господарське « життя» парків в Італії.

На офіційному закритті Конференції було підписано ряд договорів про наміри, між членами делегації та Регіональними Природними парками «Monti Simbruini» та «Bracciano-Martignano» щодо дальнішої співпраці.

На завершенні Конференції було багато виступів, подяк як зі сторони делегації так зі сторони Парків. В першу чергу подяка поступила на ім’я директора Департаменту Міжнародного Центру впровадження Програм ЮНЕСКО в галузі міжнародних зв’язків та розвитку новітніх технологій під керівництвом п. Мелеха Ігора Богдановича за прекрасно організовану конференцію, також добрим словом не обминули головного редактора газети « Форум» –Gabriele Ratini і на кінець – усьому колективу Парку «Monti Simbruini» за надану гостинність, за цікаве та конструктивне проведення Конференції. Особлива подяка була надана Президенту Парку «Monti Simbruini» – Enrico Memeo та Direttore Vicario dott. Albetro Foppoli – котрі організували та блискавично провели першу міжнародну конференцію на високому рівні.

Це перший крок у майбутнє. Це перший крок до нашої широкої співпраці. Члени делегації від’їжджали на Україну в прекрасному настрої, керівники організацій були задоволені самою конференцією і вже офіційно задекларували про проведення зустрічної міжнародної конференції уже на Україні. У наслідку цього зразу запросили створити делегацію з італійської сторони, яка б відвідала б Україну в квітні-травні 2008 року.

Також, у планах Департаменту Міжнародного Центру впровадження Програм ЮНЕСКО в галузі міжнародних зв’язків та розвитку новітніх технологій на наступний рік проведення міжнародних зустрічей з багатьма Національними Природними Парками України і італійськими партнерами. Для більшої зацікавленості проектом Департамент планує організувати та провести ряд міжнародних бізнес-конференцій в яких би мали прийняти участь змішані групи українських бізнесменів та мерів міст України.

В міжнародній конференції приймала також участь Золотківська основна школа на чолі з її директором Кузьо Марією Андрієвною, яка являється офіційним членом Директорату- Департаменту Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО в галузі міжнародних зв’язків та розвитку новітніх технологій. Як директор школи Марія Андріївна запропонувала співпрацювати в даній сфері і ні рівні середніх шкіл. На її пропозицію відкликнулися безліч італійських середніх шкіл, які згідні розпочати співпрацю.

Отож, з весни 2008 року Департамент, розробляє програму залучення до широкого проекту і середні школи, які між собою заключать договір про співпрацю та налагодження зв’язків як і у сфері навколишнього середовища та екології так і у різних сферах.

Керівництву Департаменту від імені італійського партнера, було запропоновано ряд пропозицій, щодо договорів споріднених міст – між містами України та Італії. На пропозицію директора Золотківської основної школи Кузьо Марією Андрієвною, щодо міста Мостиська , було дано позитивну відповідь та інтерес до запропонованого міста .

Дирекція Департаменту запропонує мерії міста Мостиська розпочати переговори з італійськими партнерами для розвитку спільних інтересів та завдань.

Отож до зустрічі Італія, до зустрічі Україно. Viva Italia – Viva Ucraina.

Запрошуємо всіх зацікавлених прийняти участь у проекті, де основним завданням є зближення двох європейських держав і наближення часу вступу України до Об’еднаної Європи.

Фотографії перебування української делегації в Італії.

Написав член офіційної делегації.
м. Рим
12.12.2007

Share